Wybór nowych okien do domu jednorodzinnego.

Wybór nowych okien do domu jednorodzinnego.

Właściwy wybór nowych okien, powinien zawsze być przeprowadzony w oparciu o wnikliwą analizę naszej obecnej stolarki okiennej. Istotne jest przede wszystkim to, aby po wymianie stolarki okiennej, odczuć wyraźną poprawę w zakresie komfortu korzystania z pomieszczeń mieszkalnych. Abyśmy mogli znacznie ograniczyć koszty ogrzewania domu, oraz zapewnić sobie nieco więcej spokoju. Dlatego też, wybór nowych okien, należy przeprowadzać z uwzględnieniem ich parametrów technicznych a nie tylko kwestii estetycznych. Owszem, te ostatnie też są istotne, niemniej jednak nie są w tym przypadku najważniejsze.

Jakie parametry powinien uwzględniać wybór nowych okien do domu jednorodzinnego?

Przede wszystkim musimy przyjąć założenie, iż nowe okna powinny znacznie podnieść standard wykończenia budynku mieszkalnego. Jeśli już decydujemy się na tego typu, poważne skądinąd inwestycje, to trzeba zapewnić sobie, iż po ich przeprowadzeniu, zyskamy. W tym przypadku na kosztach ogrzewania, oraz na zwiększeniu poziomu komfortu w całym budynku. W tym przypadku, musimy więc zwrócić uwagę na dwa, najważniejsze parametry techniczne:

  • Izolacja termiczna – czyli współczynnik przenikania ciepła dla okien Uw. Od roku 2021 obowiązuje wymóg dla nowych okien montowanych w nowych domach, który ustala współczynnik Uw na poziomie 0,9 W/(m2*K). Tego typu okna pozwalają na wyraźne ograniczenie strat ciepła a tym samym kosztów ogrzewania. Warto aby wybór nowych okien do już istniejących budynków także realizować w oparciu o ten wymóg, pozwoli to znacznie podnieść standard wykończenia oraz komfort termiczny w budynku.
  • Izolacja akustyczna – wyrażana w decybelach. Jest to parametr określający, do jakiego poziomu dB, okna są w stanie wytłumić dźwięki zewnętrzne. Dzięki dobrej izolacji akustycznej, zapewniamy sobie znaczne podniesienie komfortu korzystania z domu. Ograniczamy napływ hałasów zewnętrznych, co pozwala nam lepiej wypocząć i zrelaksować się w swoim własnym domu.

Koszty wymiany okien w domu jednorodzinnym.

Koszty w tym przypadku będą dość wysokie. Jedno, dobrej klasy okno może nas kosztować co najmniej 500 PLN. A trzeba pamiętać, iż z reguły w budynku mieszkalnym będziemy mieć w przedziale 10-20 okien różnego rozmiaru. Generalnie, jeśli policzymy koszt zakupu stolarki wraz z jej wymianą, to należy przygotować na tego typu inwestycję co najmniej 10 tys. PLN. Jednakże im większa ilość okien i lepszy ich standard, tym koszty wymiany będą piąć się do góry.

Odwiedzając sklep Drew Dom z oknami drewnianymi i PCV możemy wybrać optymalne rozwiązania, dopasowane do swoich potrzeb. Poza tym, doświadczony sprzedawca zawsze doradzi nam w zakresie nowych okien. Skutkiem tego też, wybór nowych okien nie będzie dla nas tak kłopotliwy, jakby to miało miejsce przy zakupie za pośrednictwem sieci, gdzie nie mamy się kogo poradzić.

Podsumowanie.

Należy więc podkreślić, iż wybór nowych okien, nie jest łatwym zadaniem. Trzeba uwzględnić wiele kwestii, oraz dwa kluczowe parametry techniczne. Przede wszystkim jednak, musimy pamiętać, aby nowe okna, zapewniały nam wzrost komfortu i ograniczenie kosztów ogrzewania. To powinno być dla nas priorytetem jeśli chodzi o wybór nowych okien do naszego domu jednorodzinnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *