Schodnia budowlana

Schodnia budowlana

Jeśli zmierzasz zapewnić na czas budowy wygodną komunikację pionową, to z pewnością potrzebujesz produktu schodnia budowlana. Jest to klatka schodowa złożona z rusztowań, dzięki czemu stanowi ona świetne połączenie z poziomami rusztowania. Służy jako tymczasowa komunikacja podczas robót budowlanych na placu budowy. schodnia budowlana ma również za zadanie w razie konieczności posłużyć jako droga ewakuacyjna.

Zależnie od potrzeb klientów na rynku są dwa rodzaje pionów komunikacyjnych:

  • klatka schodowa z rusztowań ramowych typu, która wyposażona jest w pomosty komunikacyjne, jest ona najczęściej z aluminium, stali w deski pomostowe lub sklejkę antypoślizgową.
  • klatki schodowe z rusztowań. Systemowe klatki schodowe montowane są w polu 3,00m. Każda klatka wyposażona jest w poręcze, które składa się z poręczy czołowych, poręczy wewnętrznych i zewnętrznych. Każdy pion komunikacyjny jest kotwiony do budynku lub konstrukcji stałych zgodnie z ogólnymi zasadami montażu rusztowań.

Schodnia budowlana to aluminiowa lub stalowa konstrukcje, które są wyposażone w schody. Umożliwiają one szybkie przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi poziomami. Dzięki szybkiemu i łatwemu montażowi można dostosować się do dowolnej kondygnacji oraz geometrii budynku.

Schodnia budowlana jako dojście do stanowisk pracy usytuowanych na wysokości i w wykopie.

Zalety:

  • schodnie stanowią bezpieczne dojścia do stanowisk pracy położonych na wysokości, są one ekonomiczne i proste w użyciu
  • mogą być wolnostojące lub dobudowane do rusztowań roboczych
  • 2-metrowy moduł wysokości i biegi schodowe ze zintegrowanymi spocznikami zajmują niewiele miejsca
  • schodnie najczęściej są dostawione do budowli lub stoją w jej środku i umożliwiają dostęp z poziomu podłoża na różne kondygnacje budynku
  • zastosowanie schodni po obu stronach jednej ściany oraz ich połączenie sprawia, że również wysokie ściany żelbetowe bez przejść nie stanowią więcej problemu
  • ażurowe stopnice i perforowane podesty zmniejszają ryzyko wystąpienia oblodzenia w zimie oraz zabezpieczenie przed poślizgiem
  • schodnie przeciwbieżne zapewniają więcej przestrzeni nad głową oraz krótsze dojścia
  • schodnie współbieżne szczególnie nadają się do prowadzenia prac montażowych, ponieważ obok biegów schodowych występują również podesty z których można prowadzić roboty

W ofercie firm schodnie budowlane są oferowane jako nowe lub używane. Również możliwy jest wynajem lub dzierżawa sprzętu. Najczęściej dostępne schodnie są wysokości 4-20m, powyżej 20 metrów musimy liczyć na indywidualne oferty.

Sprzedaż, dzierżawa, montaż oraz demontaż.

Rusztowanie przejezdne jest rusztowaniem kompaktowym, idealnym dla monterów prowadzących prace konserwacyjne itp. Wygodne wejście schodowe z poręczą ułatwia częste wchodzenie i schodzenie, aż do najwyższych wysokości i pozwala na komfortowe wnoszenie narzędzi i materiałów. Wysięgniki do poszerzenia podstawy montuje się bez użycia narzędzi. Wmontowane rolki jezdne umożliwiają bezpieczne przesuwanie rusztowania bez konieczności demontażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *