Rola luster w aranżacji wnętrz – nie tylko do łazienki

Rola luster w aranżacji wnętrz – nie tylko do łazienki

Lustro pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Odpowiednio dopasowane do pomieszczenia pozwala na zaskakującą metamorfozę. Dzięki dobremu wkomponowaniu we wnętrze może je zarówno rozjaśnić, jak i optycznie powiększyć. W jaki jeszcze sposób można wykorzystać lustra w nowoczesnych aranżacjach?

Lustra w aranżacji wnętrz

Lustra pełnią istotną funkcję w wystroju pomieszczeń, wbrew pozorom sprawdzą się nie tylko w łazienkach, ale również w salonach, sypialniach czy przedpokojach. W zależności od aranżacji mogą być wiszące lub stojące, małe lub duże o różnych kształtach.
W małych i wąskich pomieszczeniach lustra są świetnym sposobem na to, by je optycznie powiększyć. Lustro może być także świetną dekoracją, szczególnie gdy ma niebanalny, ciekawy kształt.

Lustra a feng shui

Lustra odgrywają istotną rolę w filozofii Dalekiego Wschodu, czyli feng shui. Według niej mają one powielać siłę energetyczną od odbijanych przedmiotów. Zgodnie z założeniami tej filozofii, w lustrach powinny odbijać się włącznie rzeczy piękne, dobre i pożądane. Dla osób znających zasady feng shui idealnym miejscem na umieszczanie luster jest salon.

Jak wybrać dobre lustro?

Dobór odpowiedniego lustra jest niezwykle ważny. Podejmując decyzję, należy mieć na względzie wielkość pomieszczenia i efekt, jaki chcemy osiągnąć. Warto również zwrócić uwagę na styl, w jakim zostało urządzone – styl skandynawski będzie prezentował zupełnie inne modele luster niż styl orientalny czy art ddéco.

Lustra do salonu

W salonie dobrze będzie wyglądało oryginalne lustro, które ma pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Ich stosowanie zalecane jest przede wszystkim w pomieszczeniach małych i niezbyt doświetlonych – tu najlepiej umieszczać je naprzeciwko okna. To doświetli salon i da iluzję większej przestrzeni. W dużych pomieszczeniach lustra świetnie prezentują się nad komodą czy sofą.

Lustra w łazience

Ciężko wyobrazić sobie funkcjonalną łazienkę bez lustra, które tu będzie pełniło funkcję użytkową. Musi zostać umieszczone na odpowiedniej wysokości, aby każdy miał do niego łatwy dostęp. W łazienkach najlepsze będą lustra proste, dobrze doświetlone, świetnie sprawdzają się również szafki z lustrzanym frontem.

Niezależnie od wielkości lustra w łazience najlepiej sprawdzi się takie ze specjalną powłoką, która nie paruje.

Lustro w przedpokoju

Lustro stojące dobrze sprawdzi się w przedpokoju. Dzięki niemu można dokładnie obejrzeć swoją sylwetkę. W przypadku niewielkich pomieszczeń lustro można zamontować na drzwiach szafy. Ze względy na to, że najczęściej jest to wąskie i ciemne pomieszczenie, panuje zasada im lustro większe, tym lepiej.

Lustro w sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym nowoczesne lustra pojawiają się najrzadziej. Jeżeli już są, to umieszcza się je najczęściej nad toaletką lub na drzwiach szafy. W większych pomieszczeniach można pozwolić sobie na lustro stojące, w oryginalnej ramie.

Odwiedź sklep https://bihome.pl/Lustra aby znaleźć oryginalne i nowoczesne lustra dopasowane do każdego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *