Realizacja prac wyburzeniowych z zastosowaniem koparki.

Realizacja prac wyburzeniowych z zastosowaniem koparki.

Współcześnie, realizacja prac wyburzeniowych na większą skalę, odbywa się przede wszystkim z wykorzystaniem sprzętu ciężkiego. Najczęściej, są to duże koparki gąsienicowe, wyposażone w odpowiednio dopasowane do nich młoty hydrauliczne. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o realizację prac wyburzeniowych na dużą skalę. Dobrze dopasowany młoty wyburzeniowe do koparek, będą bowiem w stanie poradzić sobie praktycznie z każdym rodzajem prac wyburzeniowych. Szczególnie te największe, charakteryzujące się energia uderzenia na poziomie do 5 tys. J, trudno będzie zatrzymać w toku prac wyburzeniowych. Przyjrzyjmy się zatem, jak to wszystko wygląda z nieco bliższej perspektywy.

Współczesna realizacja prac wyburzeniowy i jej poprawny przebieg.

Aby realizacja prac wyburzeniowych, mogła przebiegać poprawnie, należy przede wszystkim dopasować odpowiednie narzędzia do zakresu konkretnych robót. Nie będziemy przecież przystępować do realizacji wyburzeń starych obiektów przemysłowych, przy pomocy malej koparki z niedużym młotem wyburzeniowym. Tutaj trzeba będzie zaprząc do pracy duże koparki gąsienicowe, obsługujące najcięższe i najbardziej wydajne młoty hydrauliczne.

Jeśli precyzyjnie dobierzemy młot pod względem trudności zakresu prac, to z całą pewnością większość robót będzie przebiegać bez poważniejszych zakłóceń. Generalnie, realizacja prac wyburzeniowych w takich sytuacjach przebiega sprawnie i kończy się zakładanymi efektami. Poza tym, w toku prac mamy do czynienia z bezpiecznymi dla pracowników warunkami, co także jest szalenie istotnym. Stosując bowiem nieprawidłowo dopasowane maszyny do konkretnego zakresu robót, będziemy stwarzać dość poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników zajmujących się realizacją robót wyburzeniowych.

Wybór właściwego młota do koparki.

Kupując młot do koparki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego precyzyjne dopasowanie do konkretnej maszyny. Chodzi tutaj o to, iż każdy młot charakteryzuje się inną wagą oraz inną energią uderzenia. Zbyt duże obciążenie dla koparki może doprowadzić nawet do poważnego uszkodzenia jej ramienia. Tak więc, nie możemy, pod żadnym względem zastosować młota o konkretnych parametrach do koparki jej nie spełniających. Będzie to po prostu młot zbyt duży, zbyt ciężki i generujący zbyt silne drgania, aby mniejsza koparka mogła go bezpiecznie obsłużyć.

Podsumowanie

Reasumując, należy podkreślić, iż realizacja prac wyburzeniowych będzie przebiegać sprawnie jedynie w przypadku właściwego doboru rozwiązań technologicznych do wykonania poszczególnych robót. Należy każdy młot precyzyjnie dopasować do koparki, aby nadmiernie jej nie obciążać. Następnie należy cały zestaw, czyli koparkę z młotem hydraulicznym, dobrać do konkretnego zakresu robót wyburzeniowych. Tylko w taki bowiem sposób, możliwa będzie realizacja prac wyburzeniowych na wysokim poziomie z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *