Przewoźne motopompy dla jednostek Straży Pożarnej.

Przewoźne motopompy dla jednostek Straży Pożarnej.

Przewoźne motopompy dla jednostek Straży Pożarnej, to urządzenia absolutnie niezbędne, które muszą się znaleźć na wyposażeniu każdego wozu strażackiego. Są one wykorzystywane do szybkiego przepompowywania wody w sytuacjach awaryjnych. Przy ich pomocy możliwe jest przeprowadzanie usuwania skutków powodzi, jak również bezpośrednie napędzanie linii gaśniczych ze sztucznych zbiorników. Bardzo ważną kwestią jest to, iż przewoźne motopompy dla jednostek Straży Pożarnej, powinny posiadać certyfikat CNBOP-PIB, który będzie świadectwem dopuszczenia ich do pracy w jednostkach Straży Pożarnej. Jednym z najlepszych dostępnych na rynku modeli przewoźnych motopomp, które mogą być wykorzystywane przez jednostki Straży Pożarnej, jest Victor Pumps S150. Jest to pompa charakteryzująca się niezwykle wysoką wydajnością i niezawodnością.

Czym powinny się wyróżniać przewoźne motopompy dla jednostek Straży Pożarnej?

Tego typu urządzenia przede wszystkim powinny posiadać wspomniany już przez nas we wstępie certyfikat CNBOP-PIB (Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy). Zanim jednak jakakolwiek motopompa uzyska tego typu certyfikat, będzie przechodzić konkretne testy, mające za zadanie potwierdzić to, iż pracuje z odpowiednimi parametrami, gwarantującymi skuteczność i niezawodność w użytkowaniu. Musimy bowiem pamiętać, iż przewoźne motopompy dla jednostek Straży Pożarnej, będą na co dzień eksploatowane w trudnych i wymagających warunkach. Takich, z jakimi można się zetknąć w sytuacjach awaryjnych, przy akcjach gaśniczych, czy też przy usuwaniu skutków powodzi.

Jednym słowem przewoźne motopompy dla straży, muszą spełniać konkretne wymagania, aby mogły być dopuszczone do pracy i użytkowania przez jednostki Straży Pożarnej.

Motopompa Victor Pumps S150. Parametry techniczne

Victor Pumps S150 to jedna z pomp, posiadająca certyfikat CNBOP-PIB, wobec czego może być wykorzystywana przez jednostki Straży Pożarnej. Wyposażona jest w silnik diesla marki Hatz o mocybenzynowy o mocy 25 KM. Umożliwia on pompowanie wody z wydajnością na poziomie 4500 litrów na minutę przy ciśnieniu wynoszącym 0.7 bar. Jest to motopompa wyposażona w trzy złącza ssawne i dwa złącza tłoczne Storz 110mm. Posiada także wolny przelot zanieczyszczeń o wymiarach 50x75mm, co w wielu przypadkach znacznie usprawnia pracę.

Konstrukcja

Victor Pumps S150 to kompaktowa i wytrzymała pompa, zaprojektowana z myślą o intensywnym użytkowaniu w trudnych warunkach terenowych. Dostępna w wielu wariantach wykonania (na przyczepie z homologacją, na otwartej przyczepie z homologacją, na kołach bez homologacji). Dodatkowymi zaletami konstrukcyjnymi jest na przykład zasilane 12V oświetlenie stanowiska pracy, pojemny zbiornik paliwa, uchwyty do mocowania węży ssawnych, podpory stabilizujące. Generalnie jest wyposażona we wszystko to, co powinny posiadać przewoźne motopompy dla jednostek Straży Pożarnej.

Podsumowanie

Victor Pumps S150 to jedna z najwydajniejszych i najbardziej niezawodnych przewoźnych motopomp dla jednostek straży pożarnej. Charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością oraz lekką i wytrzymałą konstrukcją, która umożliwia łatwe transportowanie i użytkowanie w trudnych warunkach terenowych. Dzięki swoim parametrom technicznym, pompa ta jest w stanie szybko przepompować duże ilości wody, co jest niezwykle ważne w sytuacjach awaryjnych, takich jak pożary, powodzie czy katastrofy naturalne. Można także powiedzieć, iż pompy Victor Pumps S150, to klasyczne motopompy przewoźne dla jednostek Straży Pożarnej, które w tym zakresie wyposażone są we wszystkie niezbędne w tym zakresie elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *