Jak i gdzie przechowywać węgiel

Jak i gdzie przechowywać węgiel

Węgiel to taki materiał opałowy, który brudzi oraz zajmuje w kotłowni dużo miejsca. To sprawia, że jest materiałem dosyć kłopotliwym w składowaniu. Bardzo dobrym pomysłem jest przechowywanie go w workach. Do tego celu doskonale nadają się produkty firmy Le-Mar.

Jakie są skutki przechowywania węgla bez zabezpieczenia?

Współcześnie budowane domy coraz częściej są niepodpiwniczone, a co za tym idzie nie ma gdzie przechowywać zakupionego opału. Jedynym rozsądnym wyjściem jest ulokowanie go poza budynkiem. Niemniej warunki panujące na zewnątrz mogą spowodować jego degradację. Węgiel może zwietrzeć, a jego kaloryczność może być mniejsza.

Duże zawilgocenie węgla może sprawiać ogromne problemy podczas jego rozpalania i palenia. Taki stan rzeczy odbija się mocno na ilości ciepła wytwarzanego podczas spalania. W rezultacie tego może dojść do awarii palnika retortowego. Aby uniknąć tego typu niedogodności warto kupować węgiel w workach. Zabezpieczony w nich opał nie sprawia kłopotów i dobrze się spali.

Jak i gdzie przechowywać węgiel?

Opał ten można składować luzem lub w workach. W kotłowni bądź w boksie z desek może on być luzem usypany w stos. Przechowując węgiel w kotłowni trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od pieca. W przeciwnym razie może dojść do samozapłonu. Gdy opał ten jest przechowywany w garażu bądź innym budynku gospodarczym bardzo dobrym rozwiązaniem jest przechowywanie go w workach. W takiej postaci nawet pod gołym niebem nie traci on swej kaloryczności.

W domach podpiwniczonych opał węglowy idealnie przechowuje się w piwnicy. Warunek jest jeden – musi być ona sucha oraz dobrze wentylowana. A gdy opał ten jest składowany na zewnątrz domu, to zawsze powinien być dobrze izolowany od podłoża oraz nakryty odpowiednim materiałem. Do tego celu doskonale nadaje się:

  • folia ochronna,
  • brezent,
  • plandeka.

Odpowiednio zabezpieczy węgiel nie moknie oraz nie zanieczyszcza się ziemią, kamieniami czy też liśćmi.

Le-Mar – praktyczne opakowania na węgiel

Worek na węgiel Le-Mar jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego – polietylenu. Jest to materiał, który charakteryzuje się niezwykle dużą wytrzymałością. Ponadto jest on odporny na wilgoć oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dzięki posiadanej trwałości opał w worku jest doskonale zabezpieczony przed wilgocią.

Worki na węgiel oferowane są w kilku ciekawych wariantach kolorystycznych, Producent ten oferuje nadruki wykonywane kilkoma metodami. Są one nanoszone na: papierze, taśmach foliowych, pół – rękawach foliowych, rękawach foliowych oraz papierze powlekanym.

Dzięki użyciu w procesie produkcji najnowocześniejszych technologii firma ta jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *