Jak dopasować armaturę do stylu łazienki?

Jak dopasować armaturę do stylu łazienki?

Armatura w łazience to jeden z elementów, bez których trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonującą łazienkę. Ale oprócz walorów praktycznych powinna być również piękna – dzięki temu gospodarzom uda się uzyskać pożądany styl w swojej łazience. Jak to zrobić z wykorzystaniem armatury różnych marek?

Stylowa armatura – nie tylko srebrna!

Przyzwyczailiśmy się do klasycznej armatury w kolorze srebrnym tak bardzo, że w pewnym momencie zaczęliśmy poszukiwać czegoś nowego – co tchnie powiew świeżości w nasze łazienki. Warto jednak robić to rozważnie. W starannie zaaranżowanej łazience nowoczesna bateria bidetowa czy umywalkowa w kolorze złota będzie świetnie kontrastowała z płytkami, a przy tym współgrała z umywalką i bidetem, aby wszystko razem było jak najbardziej spójne stylistycznie.

Jeśli zatem interesuje Cię armatura łazienkowa do umywalki w niecodziennym kolorze – złotym, miedzianym lub czarnym, zadbaj przede wszystkim o to, aby reszta elementów wyposażenia łazienki, to jest bidetu, wanny czy prysznica, była z tej samej kolekcji. Różne rodzaje wykończeń, w połysku, chromie czy macie, pozwalają na jeszcze lepsze stylistyczne dopasowanie armatury do własnych potrzeb estetycznych. Armatura Roca to wspaniały przykład asortymentu w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Produkowana przez Deante armatura to również kolekcje warte polecenia – sprawdzające się w łazienkach reprezentujących wiele ciekawych stylów aranżacji.

Jak wybrać właściwy styl armatury?

Poza kolorem armatura łazienkowa wyróżnia się także stylem. Kwestia zamontowania armatury będzie miała spore znaczenie dla ogólnego charakteru aranżacji łazienki. Baterie umywalkowe ścienne prezentują się w zależności od sposobu regulacji wody bardziej rustykalnie i klasycznie lub ultranowocześnie. Minimalistyczne baterie umywalkowe z dźwignią to najlepszy wybór do łazienek, w których umywalka nie jest zbyt wielka.

Z kolei baterie nablatowe z wysoką wylewką zdecydowanie wyróżniają się i idealnie pasują do niebanalnych umywalek typu miska, wystających ponad blat. Warto pamiętać o tym, by wybierając armaturę do swojej łazienki nie skupiać się wyłącznie na jej ładnym wyglądzie, ale przede wszystkim funkcjonalności – maksymalny strumień wody powinien zawsze umożliwiać swobodne mycie rąk w umywalce. Sposób montażu zależy przede wszystkim od wybranych sanitariatów – tym kryterium należy się kierować.

Kolorystyka, stylistyka, rodzaj pokręteł lub dźwigni – to wszystko detale, które znacząco podnoszą jakość wyposażenia wnętrza łazienki, gdy zostaną dopasowane do jej stylistyki. Wybierz pokrętła w starodawnym stylu, gdy chcesz mieć prostą, sielską łazienkę, i supernowoczesne dźwignie dające ciekawy strumień wody, gdy planujesz łazienkę w bardzo modernistycznej wersji. Wszystko ma przede wszystkim podobać się Tobie i domownikom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *